Polecamy !!!

Witamy na stronie poświęconej ciekawym miejscom, atrakcjom i wszelakim osobliwościom naszego pięknego kraju.
Znajdziecie tu Państwo ciekawostki przyrodnicze i krajoznawcze Polski, o których mało kto wie. Zbiór powstaje w oparciu o doświadczenia podróżników z Kórnika i okolic, związanych (lub nie) z Klubem Podróżnika z Kórnika.
Serdecznie zachęcamy do dzielenia się własnymi zbiorami osobliwości Polski! 
Opisy, zdjęcia i filmy prosimy wysyłać na adres: podroznik.kornik@gmail.com

7. Województwo Opolskie

poleca rodzina Fankidejskich:)
https://zkornika.wordpress.com/


6. Połonina Wetlińska

Na mojej liście najciekawszych miejsc w Polsce i godnych polecenia jest Połonina Wetlińska.
To jedno z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach i jest w zasięgu dla wszystkich; od najmłodszych po seniorów. Idąc jej granią można podziwiać niesamowite panoramy na otaczające bieszczadzkie szczyty.
Jest idealnym miejscem dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas wśród piękna przyrody.

Polecam
Agata Walaszczyk ;)


5. Kanał Elbląski to perła i bezcenny, unikatowy szlak wodny na skale Europy.

Jedyny taki szlak na świeci. Kanał Elbląski ma 151 km i jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Jest to jedyny szlak na świecie, po którym statki nie tylko płyną po wodzie, ale również jadą lądem na wózkach.
Źródło:podroze.onet
nadesłała: Agnieszka Siejak

4. Okolice Łeby i wydma Łącka.

Przepiękne i urokliwe miejsce...które zawsze staje się oazą spokoju :) A widok na morze i jezioro łebsko zachwyca wielu odwiedzających :) nadesłała: Irka Rabęda

3. Kolorowe jeziorka w Rudawach Janowieckich

Położone w Rudawskim Parku Krajobrazowym, na terenie wsi Wieściszowice cztery jeziorka: żółte, purpurowe, błękitne i czarne. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk.

Gdy tam byliśmy (jesienią 2014) żółte jeziorko było wyschnięte, a do czarnego nie doszliśmy bo nie mieliśmy już czasu, ale pozostałe dwa były wspaniałe. To miejsce robi niesamowite wrażenie, jeziora są piękne, szlak wygodny, darmowy i ciekawy - pełno interesujących formacji skalnych. Warto!
Odsyłam do strony: http://kolorowejeziorka.pl/

Ewa Skarzyńska

2. Okratek australijski  - grzyb z rodziny sromotnikowatych, spotkany w Ładygowicach, koło Żywca.

Występuje w Australii, Nowej Zelandii, stanie Kalifornia w USA, Republice Południowej Afryki i Europie. Pochodzi z Australii i rozprzestrzenił się w innych rejonach świata. W Europie po raz pierwszy zaobserwowano go w 1914 roku we Francji. Prawdopodobnie został zawleczony wraz z ziemią i roślinami sprowadzonymi z Australii do europejskich ogrodów botanicznych i zaaklimatyzował się. W Polsce po raz pierwszy jego występowanie zaobserwowali w 1975 mieszkańcy wsi z okolic Biłgoraja. Jego owocniki w początkowym okresie rozwoju ("jaja") uważali za jaja węży. Obfite wystąpienie owocników okratka australijskiego zanotowano na podmokłej piaszczystej glebie we wsi Wólka koło Biłgoraja. W Polsce jest rzadki, ale coraz bardziej rozprzestrzenia się. Źródło: Wikipedia
nadesłała: Elżbieta Duszczak

1. Krzywy las - Gryfino pod Szczecinem.

Na obszarze 1,7 ha rosną zdeformowane sosny. Skąd te krzywizny? Najbardziej znaną teorią jest, że drzewa zostały tak ukształtowane w wyniku celowej działalności ludzi, którzy uprawiali je specjalnie na tzw. krzywulce do celów stolarskich lub szkutniczych, takich jak budowa mebli, łodzi, sań itp. Źródło: Wikipedia

Ewa Skarzyńska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz